Vitamīnu trūkums organismā var radīt nogurumu, bezspēku, svara zudumu, apetītes zudumu, diareju, muskuļu krampjus, acu bojājumus, augšanas traucējumus, apmatojuma izkrišanu un citas ļoti nopietnas kaites. Kādi tad vitamīni sunim nepieciešami un kā zināt, ka sunim tie trūkst?
"Terion" Veterinārās klīnikas Rīgā
Visa veida veterinārā palīdzība
Medikamenti un barības.
Uzticies profesionāļiem.
Diennakts veterinārija 00-24
Ārstējam un konsultējam
Mums rūp Jūsu mājdzīvnieka veselība.
Zvaniet: 67288539
Kādi vitamīni nepieciešami sunim?
Katram suņa saimniekam vajadzētu zināt, kādi vitamīni nepieciešami sunim un kādas sekas var radīt to trūkums dzīvnieka organismā. Protams, lielāko daļu vitamīnu suns uzņem ar sabalansētu barību, bet ir gadījumi, kad viens vai vairāki vitamīni tomēr trūkst un to trūkumu lieliski var novērot suņa uzvedībā vai izskatā.
- A vitamīna trūkums – parādās svara zudums, redzes traucējumi, dažādas ādas slimības, paaugstināta uzņēmība pret vīrusiem, dehidrācija, locītavu sāpes un centrālās nervu sistēmas traucējumi.
- D vitamīna trūkums – svara zudums, nespēks, diareja, vemšana, muskuļu atrofija un dehidrācija.
- E vitamīna trūkums – reproduktīvās veselības traucējumi un acs mākulas deģenerācija.
- B1 vitamīna trūkums – kavēta attīstība, svara zudums un nervu sistēmas bojājumi kucēniem, bet pieaugušiem suņiem nervu sistēmas un sirdsdarbības traucējumi.
- Riboflavīna trūkums – svara zudums, nespēks, redzes bojājumi un ādas zvīņošanās.
- B6 vitamīna trūkums – svara zudums, muskuļu spazmas, anēmija un spēka zudums.
- Niacīna trūkums – svara zudums, pastiprināta siekalošanās, asiņaini izkārnījumi un krampji.
- Pantotēnskābes trūkums – pēkšņs nespēks, paātrināta elpošana, sirdsklauves, krampji, novājināta imūnsistēma, kuņģa-zarnu trakta traucējumi.
- B12 vitamīna trūkums – apetītes zudums, anēmija.
- Folijskābes trūkums – svara zudums un pazemināts hemoglobīna līmenis.
Ja esi novērojis kādu no šiem simptomiem savam sunim, tad vajadzētu vest savu mīluli pie veterinārārsta, lai noskaidrotu, ko tad vari darīt sava uzticamā drauga labā. Turklāt nevajadzētu nogaidīt, cerot, ka dzīvniekam paliks labāk, jo ilgstošs vitamīnu trūkums organismā dzīvniekam var beigties arī letāli.
Lai ar šādām problēmām nenāktos saskarties, vajadzētu sunim iegādāties kvalitatīvāko, ne lētāko barību, un rūpēties par to, lai dzīvnieka uzturs būtu sabalansēts un veselīgs.
Eksperta viedoklis:
Veterinārās klīnikas „Bonovet” veterinārārsts Anatolijs Kovaļonoks iesaka ziemas beigās/pavasara sākumā dzīvniekiem obligāti veikt vitamīnu kursu, lai dzīvnieks varētu atjaunot dažādu vitamīnu rezerves savā organismā. Šādus vitamīnu kursus vajadzētu veikt ne tikai pēc ziemas beigām, bet vismaz 2-3 reizes gadā (katru kursu viena mēneša garumā), lai dzīvnieka organismā nepārtraukti būtu pietiekams aminoskābju, A, D, E un B grupas vitamīnu daudzums. Turklāt vitamīni ir garšīgi, tāpēc mājdzīvnieks tos apēdīs labprātīgi.