Lauksaimniecības kartē atradīsiet tuvāko pakalpojuma sniedzēju.  Lai to izdarītu, ir jāapstiprina atrašanās vietas pieprasījums.

Lielu lauksaimniecību grūti iedomāties bez traktora un la...
Lauksaimniecības tehnika nav nekāds ikd...
Lauksaimniecības tehnikas iegāde ir svarīgs pirkums...

Lauksaimniecības tehnika un traktortehnika

Februāris, 2014

Lielu lauksaimniecību grūti iedomāties bez traktora un lauksaimniecības tehnikas, kas tik ļoti atvieglo lauksaimnieku ikdienas gaitas. Ar jaudīgu traktoru un labu, kvalitatīvu lauksaimniecības tehniku daudzus darbus iespējams paveikt patiešām ļoti ātri un kvalitatīvi.

Foto: shutterstock.com

 

Lauksaimniecības tehnika dažādiem lauku darbiem

 

Lauksaimniecības tehnika spējīga pāris stundās paveikt darbu, kas cilvēkam prasītu vairākas dienas, nedēļas un pat mēnešus. Tāpēc nevienam lauksaimniekam nerodas jautājumi, kāpēc izvēlēties lauksaimniecības tehniku. Kāds tad ir lauksaimniecības tehnikas klāsts?

 

 • Augsnes apstrādes mašīnas (ecēšas, arkli, kultivatori, kompaktori, lobītāji, veltņi.)
 • Sadalītājmašīnas (sējmašīnas, izkliedētāji, miglotāji.)
 • Lopbarības sagatavošanas mašīnas (pļaujmašīnas, vālotāji, grābekļi, preses, ruļļu ietinēji, zaļbarības savācēji, lopbarības dalītāji.)
 • Graudu pirmapstrādes mašīnas (tīrāmās mašīnas un kodinātāji.)
 • Dārzkopības mašīnas (ogu novākšanas kombaini, pļaujmašīnas.)
 • Transporta mašīnas un iekrāvēji (piekabes, vircas vedēji, rati, iekrāvēji.)
 • Kūdras ieguves iekārtas (frēzes, rušinātāji, vālotāji, kausi.) u.c.

 

Ir pieejama lauksaimniecības tehnika, kas domātai kādai konkrētai kultūrai – piemēram, kartupeļu novākšanai un šķirošanai. Mūsdienās lauksaimniecības tehnikas klāsts ir patiešām ļoti plašs un iekārtas radītas tam, lai gandrīz katru lauksaimniecības ikdienas darbu padarītu vieglāku un ātrāk padarāmu.

 

Apskatot lauksaimniecības tehnikas plašo piedāvājumu, katram lauksaimniekam radīsies idejas, kādas iekārtas tuvākā vai tālākā nākotnē iegādāties, lai padarītu saimniekošanu vienkāršāku un efektīvāku. Turklāt, ja ir laba lauksaimniecības tehnika, kas palīdz darbus paveikt daudz ātrāk, tad var domāt arī par lauksaimniecības paplašināšanu un plānot turpmāko attīstību.

 

Ja kāda no iekārtām tev nepieciešama tikai pāris reizes gadā un tās iegāde tev neatmaksājas, tad iespējamu lauksaimniecības tehniku arī īrēt.

 

Traktortehnika katrai kārtīgai lauksaimniecībai

 

Iedomāties lauksaimniecību bez traktora ir grūti – lielāks vai mazāks traktors ir gandrīz katrā lauksaimniecībā, jo bez tā lielu daļu lauku darbu izdarīt ir ļoti grūti un pat cilvēkam fiziski neiespējami. Traktors ir viens no svarīgākajiem lauksaimniecības pirkumiem un noteikti, ka pati svarīgākā un biežāk lietotā tehniskā iekārta. Kādi traktori tad ir pieejami lauksaimniecību lietošanai?

 

 • Traktori;
 • Minitraktori;
 • Meža traktori;
 • Komunālie traktori;
 • Retro traktori.

 

Traktoru lauksaimniecībai vajadzētu izvēlēties, ņemot vērā tās lielumu un specializāciju. Piemēram, ja lauksaimniecība nodarbojas ar augļu, ogu vai dārzeņu audzēšanu ne pārāk lielos apmēros, tad pietiks ar vidējas jaudas un izmēra traktoru.

 

Katra lauksaimniecība ir unikāla, tieši tāpēc traktors jāizvēlas, vadoties pēc prasībām, kādas saimniekam ir pret traktortehniku, kas tiek meklēta, lai papildinātu lauksaimniecības tehnikas klāstu. Turklāt tehnika jāizvēlas atbilstoši lauksaimniecības lielumam. Jāatceras arī tas, ka traktortehnikai nav jāstāv dīkstāvē, jo laikā, kad tā nav nepieciešama saimniecībā, ar to var piepelnīties, sniedzot zemes apstrādes pakalpojumus citiem lauksaimniekiem, kuriem nav tāda tehnika, kāda ir tev.   


Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecības tehnikas iegādei (4)
ES atbalsts lauksaimniekiem bieži vien palīdz izveidot jaunas lauksaimniecības un stiprināt jau esošo lauksaimniecību finansiālo stāvokli un tehnisko iekārto daudzveidību. Pateicoties ES finansiālajam atbalstam, daudzi lauksaimnieki modernizējuši savas saimniecības un papildi...
Kas jāņem vērā, iegādājoties lauksaimniecības tehniku? (2)
Lauksaimniecības tehnika nav n...
Lauksaimniecības tehnikas izplatītāji Latvijā (1)
Lauksaimniecības tehnikas iegāde ir svarīgs pirkums, kuru vajadzētu veikt ļoti apdomīgi, salīdzinot vienas un tās pašas iekārtas cenu pie dažādiem izplatītājiem. Lauksaimniecības tehnika parasti ir dārga, tāpēc, izvē...
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info