Kartes sadaļā apstiprinot atrašanās vietas pieprasījumu, atradīsi tuvāko pakalpojumu sniedzēju. 

Katram cilvēkam, kuram ir dārzs vai pagalms, vajadzētu iegādāties dārza piederumus, ...
Dārza apkopšana un iekopšana noteikti būs vienkāršāka un daudz ā...
Jau sen kā pagājuši tie laiki, kad zālāja pļaušana bija smags un no...

Dārzkopības tehnika

Jūnijs, 2014

Dārza apkopšana un iekopšana noteikti būs vienkāršāka un daudz ātrāka, ja tavā īpašumā būs profesionālā dārzkopības tehnika. Ja vēl tikai plāno dārzkopības tehniku iegādāties, tad tev sākumā vajadzētu noskaidrot, kas tev nepieciešams un bez kādas dārzkopības tehnikas tu vari arī iztikt. 

Foto: shutterstock.com

 

Profesionālās dārzkopības tehnikas pamati

 

Cilvēki, kas jau lieto profesionālo dārzkopības tehniku, noteikti var tev pastāstīt, cik ļoti tā atvieglo šķietami ikdienišķu darbu veikšanu, ietaupot gan laiku, gan spēku. Protams, jebkura dārzkopības ierīce ir liels un visbiežāk arī dārgs pirkums, bet vajadzētu atcerēties, ka šīs lietas ir ilgtermiņa ieguldījumi, nevis vienas sezonas preces, kuras jau nākamajā sezonā izmest atkritumos. Kvalitatīva dārzkopības tehnika kalpo ilgi – bieži vien pat vairāk nekā desmit gadus.

 

Dārzkopības tehnikas pamatlietas

 

  • Zāles pļaujmašīna (lasīt vairāk): ir elektriskās un benzīna pļaujmašīnas. Iegādājoties pļaujmašīnu, jāņem vērā fakts, ka benzīna pļaujmašīnu ir daudz ērtāk lietot, jo tai nav vadu, turklāt, ja pagalms ir liels, tad, izmantojot elektrisko pļaujmašīnu, pastāv risks, ka vada pagarinātājs nemaz nesniegsies tik tālu, lai ļautu nopļaut visu pagalma teritoriju.
  • Trimmeris: ja mājas pagalmā iekopti apstādījumi un pļaujamā platība ir liela, tad zāles pļāvēja vietā var iegādāties trimmeri, jo, izmantojot to, viegli appļaut apstādījumus un vietas, kurām ar zāles pļāvēju piekļūt būtu neiespējami.
  • Laistītāji: laistītāju izmantošana zālāja un apstādījumu kopšanā noteikti atvieglos laistīšanas darbus, turklāt visu dārza platību aplaistīs vienmērīgi.
  • Dzīvžogu trimmeris: dzīvžoga kopšana noteikti ir sarežģīta un laikietilpīga, īpaši jau tad, ja dzīvžogs ir liels un tā apcirpšanai jāizmanto dārza šķēres. Ar speciālu dzīvžogu trimmeri apcirpt dzīvžogu var ļoti īsā laikā, turklāt rezultāts vienmēr ir lielisks.
  • Lapu pūtējs: ja nepieciešams apkopt lielas teritorijas, kurās aug lapu koki, tad lapu pūtējs lieti noderēs, bet, ja jāapkopj salīdzinoši mazas teritorijas, tad arī lapu grābšana ar grābekli nesagādās nekādas lielās grūtības.
  • Dārza traktors: tā vietā gan var izmantot arī ķerru, lai pārvadātu dažādas lietas, bet dārza traktors lieti noder, ja jāpārvadā smagas kravas un lieli produktu daudzumi. (Piemēram, rudenī, kad no mazdārziņa vai augļu dārza tiek novākta raža.)
  • Rokas miglotājs: lieliski noder, lai apsmidzinātu teritoriju ar ķimikālijām nezāļu iznīdēšanai vai ar šķidro mēslojumu.

 

Der atcerēties

 

Jebkura tehniska iekārta ar laiku nolietojas, tāpēc tā regulāri jākopj, lai tās mūžs būtu garāks. Lai trimmeri un zāles pļāvēji ilgāk kalpotu, svarīgi to asmeņus regulāri asināt, lai pļāvums būtu gludāks un iekārtas motors nepārkarstu, pļaujot zāli vai krūmus. Derētu atcerēties, ka dārza tehnikas kopšana ne tikai paildzina to mūžu, bet arī garantē labāku darba galarezultātu un vienkāršāku strādāšanu. 


Dārza piederumi
Katram cilvēkam, kuram ir dārzs vai pagalms, vajadzētu iegādāties dārza piederumus, lai varētu pienācīgi apkopt savu īpašumu, padarot to skaistu un tīkamu gan pašu, gan citu acīm. Lai sāktu dārza labiekārtošanu, tev vajadzēs iegādāties vairākas pamatlietas, lai darbi veiktos ātrāk un rezultāts būtu lielisks. Dārzkopības pamatlietas Veikt dārza darbus be...
Zāles pļāvēju veidi
Jau sen kā pagājuši tie laiki, kad zālāja pļaušana bija smags un no...
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info