Kartes sadaļā apstiprinot atrašanās vietas pieprasījumu, atradīsi tuvāko pakalpojumu sniedzēju. 

Daiļdārzi noteikti nav iedomājami bez dažādiem dekoriem. Dārza dekori pieejami gandrīz ...
Skaisti ziedoša puķu dobe ir katra pagalma skaistākā rota, kas pa...
Tas, ka zālājs ierīkots rūpīgi un kvalitatīvi, nenozīmē, ka rūpes par to ir galā, j...
Apstādījumi apkārtnei piešķir estētiskumu, kā arī pilda praktiskas funk...

Apstādījumu veidošana

Marts, 2014

Apstādījumi apkārtnei piešķir estētiskumu, kā arī pilda praktiskas funkcijas, norobežojot teritoriju no apkārtējo skatieniem, nodalot dažādas zonas un sniedzot ēnu tveicīgās dienās. Lai apstādījumi augtu griezdamies un kupli zaļotu, tos nepieciešams kārtīgi iestādīt un rūpīgi kopt, tāpēc katram vajadzētu zināt, kā to darīt. 

Foto: photodune.net

 

Kad stādīt kokus un krūmus?

 

Lai koks vai krūms kārtīgi ieaugtu un tā skaistums laika gaitā tikai vairotos, nepieciešams pienācīgi sagatavot augsni un ievērot termiņus, kad augsne koku un krūmu stādīšanai ir vispiemērotākā.

 

Vislabāk stādīt:

 

  • skujkokus no 15. aprīļa līdz 1. maijam vai no 15. augusta līdz 15. septembrim;
  • lapu kokus no 15. aprīļa līdz 15. maijam vai no 1. septembra līdz 15. oktobrim.

 

Tomēr pareizā koku vai krūmu stādīšanas datuma izvēle vēl negarantē panākumus, jo augsne sākumā ir jāsagatavo un jābagātina ar mēslojumu, lai stāds saņemtu tā augšanai nepieciešamās vielas. Visbiežāk augsnes bagātināšana tiek veikta, izmantojot kūtsmēslus vai kūdru, kas tiek iestrādāta zemē, kur plānots koku vai krūmu stādīt.

 

Stādot kokus un krūmus, jāņem vērā konkrētā auga specifika, jo visbiežāk bedres dziļumu, kurā likt stādu, nosaka tas, kāda konkrētajai koka vai krūma sugai ir sakņu sistēma. (Tās dziļums un platums.) Atkarībā no stādu lieluma un sugas, jāievēro atstatums no viena stāda līdz otram, lai stādi cits citam netraucētu augt.

 

Vajadzētu ņemt vērā arī to, ka kokus un krūmus nebūtu vēlams stādīt ļoti karstā laikā – īpaši jau liela sausuma periodos, jo sausums un karstums negatīvi ietekmē stāda augšanu.

 

 

Der atcerēties

 

Ir daudz vienkāršu lietu, kuras der atcerēties un ievērot, lai koku un krūmu stādi zemē kārtīgi ieaugtu un spētu ar savu skaistumu daiļot pagalmus, dārzus un parkus vairāku gadu garumā.

 

  • Pirmos mēnešus pēc krūma vai koka iestādīšanas, tas regulāri jālaista, bet noteikti nevajadzētu arī pārspīlēt, jo pārāk liels mitrums var stādu nobeigt;
  • ja augs iestādīts mitrā augsnē, tad tam laistīšana nav nepieciešama;
  • lai stāds augtu taisns, tam blakus augsnē var iedzīt mietiņu, kuram piesiet stādu;
  • kādu laiku pēc auga iestādīšanas, zeme ap stādu sakrītas, tāpēc nepieciešams uzbērt papildus augsnes slāni;
  • ja stāda sumbra mizā novēroti plīsumi, tad tos vajadzētu aizsmērēt ar potvasku;
  • ap augu stādiem var bērt mulču, lai ilgāk saglabātu augsnes mitrumu un kavētu nezāļu augšanu ap koka vai krūma stādu.

 

Protams, ir arī dažādi darbi, kas jāveic, mainoties sezonām – augu ieziemošana, dzīvžoga apcirpšana, augļu koku kaļķošana un citi darbi, bet tās jau ir atsevišķas tēmas. 


Padomi puķu dobes iekopšanā
Skaisti ziedoša puķu dobe ir katra pagalma skaistākā rota, kas pat ļoti vienkāršu un mazu pagalmu spēj padarīt īpašu un acīm ļoti tīkamu. Tomēr, iekopjot puķu dobi, būtu jāņem vērā vairākas lietas, lai puķu dobe būtu praktiska, skaista un ar savu krāšņumu apkārtējo acis priecētu pēc iespējas ilgāk. Noderīgi padomi puķu dobes veidošanā ...
Dārza dekori (1)
Daiļdārzi noteikti nav iedomājami bez dažādiem dekoriem. Dārza dekori pieejami gandrīz ...
Zālāja kopšana
Tas, ka zālājs ierīkots rūpīgi un kvalitatīvi, nenozīmē, ka rūpes par to ir galā, jo skaists zālājs prasa regulāru kopšanu. Lai zālājs vienmēr būtu skaists, par to nepieciešams arī attiecīgi rūpēties, turklāt vajadzētu atcerēties, ka daudzi zā...
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info