Kartes sadaļā apstiprinot atrašanās vietas pieprasījumu, atradīsi tuvāko pakalpojumu sniedzēju. 

Apstādījumi apkārtnei piešķir estētiskumu, kā arī pilda praktiskas funk...
Daiļdārzi noteikti nav iedomājami bez dažādiem dekoriem. Dārza dekori pieejami gandrīz ...
Skaisti ziedoša puķu dobe ir katra pagalma skaistākā rota, kas pa...
Tas, ka zālājs ierīkots rūpīgi un kvalitatīvi, nenozīmē, ka rūpes par to ir galā, j...

Zālāja kopšana

Aprīlis, 2014

Tas, ka zālājs ierīkots rūpīgi un kvalitatīvi, nenozīmē, ka rūpes par to ir galā, jo skaists zālājs prasa regulāru kopšanu. Lai zālājs vienmēr būtu skaists, par to nepieciešams arī attiecīgi rūpēties, turklāt vajadzētu atcerēties, ka daudzi zālāja kopšanas darbi jāveic regulāri. 

Foto: shutterstock.com

 

Kā kopt zālāju?

 

  • Zālājs regulāri jāpļauj, bet svarīgi, lai pļaujmašīnas asmeņi vienmēr būtu uzasināti. Ja asmeņi būs truli, tad zālājs tiks izraustīts un pļāvums būs nelīdzens, radot ļoti neestētisku ainu.
  • Lai zālājs neizkalstu, to nepieciešams regulāri laistīt. Karstās dienās vēlams to darīt agri no rīta un vēlu vakarā, bet ar laistīšanu nevajadzētu pārcensties, jo pārāk liels augsnes mitrums zālāju var arī iznīdēt.
  • Pavasarī un vasaras beigās zālāju vajadzētu arī mēslot, lai tas saņemtu visas augšanai nepieciešamās minerālvielas.
  • Zālājam vienmēr jābūt tīram, tāpēc no tā pavasaros un rudeņos vajadzētu nogrābt koku lapas, nopļauto zāli un citas lietas, kas traucē zālāja augšanai.
  • Nepieciešamības gadījumā var veikt arī miglošanu, lai iznīdētu nezāles. 
  • Pirms ziemas iestāšanās zālāju vajadzētu rūpīgi nopļaut, lai pavasarī garā, sakaltusī zālē neaizkavētu jaunā zālāja augšanu.

 

Ja zālāju būsi pareizi iesējis vai uzklājis un atbilstoši rūpēsies par to, tad tas skaisti zaļos un izdaiļos tavu pagalmu, gluži kā liels, mīksts un skaists pagalma paklājs. 


Padomi puķu dobes iekopšanā
Skaisti ziedoša puķu dobe ir katra pagalma skaistākā rota, kas pat ļoti vienkāršu un mazu pagalmu spēj padarīt īpašu un acīm ļoti tīkamu. Tomēr, iekopjot puķu dobi, būtu jāņem vērā vairākas lietas, lai puķu dobe būtu praktiska, skaista un ar savu krāšņumu apkārtējo acis priecētu pēc iespējas ilgāk. Noderīgi padomi puķu dobes veidošanā ...
Dārza dekori (1)
Daiļdārzi noteikti nav iedomājami bez dažādiem dekoriem. Dārza dekori pieejami gandrīz ...
Apstādījumu veidošana
Apstādījumi apkārtnei piešķir estētiskumu, kā arī pilda praktiskas funkcijas, norobežojot teritoriju no apkārtējo skatieniem, nodalot dažādas zonas un sniedzot ēnu tveicīgās dienās. Lai apstādījumi augtu griezdamies un kupli zaļotu, tos nepi...
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info