Kartes sadaļā apstiprinot atrašanās vietas pieprasījumu, atradīsi tuvāko pakalpojumu sniedzēju. 

Tas, ka zālājs ierīkots rūpīgi un kvalitatīvi, nenozīmē, ka rūpes par to ir galā, j...
Daiļdārzi noteikti nav iedomājami bez dažādiem dekoriem. Dārza dekori pieejami gandrīz ...
Skaisti ziedoša puķu dobe ir katra pagalma skaistākā rota, kas pa...
Apstādījumi apkārtnei piešķir estētiskumu, kā arī pilda praktiskas funk...

Padomi puķu dobes iekopšanā

Maijs, 2014

Skaisti ziedoša puķu dobe ir katra pagalma skaistākā rota, kas pat ļoti vienkāršu un mazu pagalmu spēj padarīt īpašu un acīm ļoti tīkamu. Tomēr, iekopjot puķu dobi, būtu jāņem vērā vairākas lietas, lai puķu dobe būtu praktiska, skaista un ar savu krāšņumu apkārtējo acis priecētu pēc iespējas ilgāk. 

Foto: photodune.net

 

Noderīgi padomi puķu dobes veidošanā

 

Kas ir tās lietas, kas būtu jāņem vērā katram, kas vēl tikai plāno iekopt puķu dobi savas mājas pagalmā?

 

  • Lai puķu dobe vienmēr būtu krāšņa, stādi tajā pavasara, vasaras un rudens puķes, tādējādi nodrošinot to, ka puķu dobe vienmēr ziedēs.

 

  • Puķes un košumkrūmus (lasīt vairāk) puķu dobē stādi pakāpeniski – tā, lai augstākie augi un ziedi nebūtu priekšā zemākajiem.

 

  • Ja nevēlies katru gadu atjaunot puķu dobi, tad stādi tajā ziemcietes un daudzgadīgās puķes, kas priecēs acis vairākus gadus pēc kārtas, turklāt arī ietaupīs tev naudu par sēklu pirkšanu.

 

  • Lai uzlabotu dārza vizuālo izskatu, pasargātu augsni no izžūšanas, kā arī lai aizkavētu nezāļu augšanu, zemi ap stādiem var apbērt ar mulču.

 

  • Lai varētu puķu dobi periodiski transformēt, vari puķes un košumkrūmus stādīt dažādu izmēru podos, kurus varēsi pārvietot, kad vien vēlēsies, radot pilnīgi jaunu puķu dobes izskatu.

 

  • Dekoratīvais dārza dīķis un dārza strūklakas puķu dobei var piešķirt ievērojami dzīvīgāku izskatu, kā arī papildināt dārzu ar patīkamu strūklakas čalošanu. (Turklāt, ja dārza vidū ir dīķis, tad dārzu var papildināt arī ar ūdensrozēm.)

 

 

  • Pirms puķu sēšanas vai stādīšanas būtu vēlams veidot melnzemes uzbērumus, kā arī veikt augsnes mēslošanu, lai puķes un košumkrūmi augtu griezdamies.

 

  • Ja vēlies, lai tavs dārzs ir ne tikai skaists, bet arī praktisks, tad vari iekopt skaistu garšaugu, zaļumu un dārzeņu dobi. Praktiskās dobītes, kuras iekoptas tikpat vizuāli gaumīgi kā puķu dobes, pēdējo gadu laikā kļuvušas īpaši populāras.

 

  • Ūdeni, kurā vārīti dārzeņi, nevajadzētu liet ārā, jo atdzesēts ūdens, kurā vārīti dārzeņi, tiek uzskatīts par lielisku mēslojumu, ar kuru laistīt puķu dobi.

 

  • Lai norobežotu dārzu no zālāja vai citām teritorijām, izmanto laukakmeņus, ķieģeļus, koka ripas, speciālos žodziņus, dakstiņus vai ko citu (lasīt vairāk).

 

Protams, puķu dobe ir tā vieta, kur ļaut izpausties savām mākslinieciskajām dotībām, tāpēc puķu dobi nepārtraukti vari papildināt, pārveidot un uzlabot, lai mainītu tās izskatu, kā arī lai radoši izpaustos. 


Dārza dekori (1)
Daiļdārzi noteikti nav iedomājami bez dažādiem dekoriem. Dārza dekori pieejami gandrīz visos lielākajos būvmateriālu veikalos, kuros parasti ir arī dārza piederumu nodaļas, kurās tiek pārdota gan dārza tehnika un piederumi, gan dārza dekori. Liela daļa dārza dekoru tikai vizuāli papildina ainavu, bet ir arī tādi, kuriem ir gan dekoratīvas, gan praktiskas funkcijas – piemē...
Zālāja kopšana
Tas, ka zālājs ierīkots rūpīgi un kvalitatīvi, nenozīmē, ka rūpes par to ir galā, j...
Apstādījumu veidošana
Apstādījumi apkārtnei piešķir estētiskumu, kā arī pilda praktiskas funkcijas, norobežojot teritoriju no apkārtējo skatieniem, nodalot dažādas zonas un sniedzot ēnu tveicīgās dienās. Lai apstādījumi augtu griezdamies un kupli zaļotu, tos nepi...
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info