Sievietes, kas rūpējas par savu roku skaistumu un piekopj dažādas procedūras, lai izskatītos sakopti un sievišķīgi, iecienījušas arī mākslīgo nagu lietošanu. Pastāv vairāk to veidi, šī procedūra ir ātra un ilgnoturīga. Daļa sieviešu mākslīgos nagus liek, jo tie atgādina īstos, bet ir vieglāk kopjami, citas speciāli uzsver mākslīgo nagu izskatu, izvēloties spilgtas krāsas, atšķirīgu garumu un formu.
Pastāv trīs populārākie mākslīgo nagu veidi, gēla, akrila un zīda. Sievietes visbiežāk izvēles gēla un akrila nagus, jo tos iespējams lietot un atjaunot nepārtraukti, bet zīda nagi vairāk piemēroti nagu stipruma, plīsumu labošanai.
Akrila nagi:
Tiek sajaukts speciāls pulveris ar šķidrumu un masa uzklāta uz jūsu naga. Reakcijā ar gaisu, masa izplešas un pārklāj visu jūsu nagu. Akrilam ir spēcīgs aromāts, bet neko vairāk kā diskomfortu, tas jums neradīs.
Kopšana: Akrila nagi jāatjauno ik pēc 3 nedēļām, atšķirībā no tā, cik ātri aug jūsu nagi, vadīties, protams, ieteicams arī pēc pašsajūtas, ja nagi sāk traucēt ikdienas darbībās, tad jādodas uz salonu. Tā kā akrils aug kopā ar jūsu nagu, ar laiku, naga sākumā tas atklās jūsu dzīvo nagu, speciālists, ar speciālu procedūru, pabīdīs akrilu pie jūsu naga sākuma un ar jaunu akrila masu aizklās tukšas vietas.
Noņemšana: Ja vēlaties noņem akrila nagus, jebkurā manikīra salonā to iespējams izdarīt 15 minūšu laikā. Nav ieteicams šo procedūru veikt mājas apstākļos, jo akrils ir cieši piestiprināts jūsu dzīvajam nagam, līdz ar to, iespējams deformēt dzīvo nagu.
Gēla nagi:
Ja pirmā gēla masa tālā pagātnē atgādināja zobu pastas masu, tad tagad tā pielīdzināma nagu lakai. Masa plānā kārtā tiek matēta uz jūsu naga, tad nocietināta ar UV starojumu un tad šī procedūra vairākas reizes atkārtojas.
Gēla nagi ir salīdzinoši dārgāki, nekā akrila, bet tie ilgāk notur krāsu un rotājumus, tādēļ arī cena ir augstāka.
Kopšana:
Līdzīgi kā akrila nagiem, gēla mākslīgie nagi ir piestiprināti jūsu dzīvā naga kārtai, tāpēc tie ik pēc divām, trim nedēļām ir jāatjauno. Procedūra ne ar ko neatšķiras no akrila nagu atjaunošanas.
Noņemšana:
Tos ir vieglāk noņemt, nekā akrila nagus, ieteicams to, protams, veikt manikīra salonā, tomēr iespējams arī paveikt mājās, mērcējot rokas nagu lakas noņemšanas šķidrumā. Gēls vieglāk atdalās no dzīvā naga, nekā akrils.
Ieplīsumu vai mākslīgā naga bojājumu gadījumā, neatkarīgi vai lietoti akrila vai gēla nagi, nekavējoties jāgriežas pie ārsta, lai nerastos zem nagu infekcijas.
Zīda nagi:
Visbiežāk lieto, lai uzlabotu dzīvā naga struktūru, virsmu un palīdzētu sašķeltajam nagam turpināt augt pareizi. Iespējams izvēlēties starp zīda, lina, papīra vai stiklšķiedru plāksnes, kuru izklāt uz naga. Šīs plāksnes ir paredzētas pagaidu lietošanai. Līme pēc divām, trim nedēļām zaudē savas īpašības, ātrāk, ja rokām ir bieža saskarsme ar ūdeni. Pēc vēlmes iespējams, šo procedūru atkārtot un slāni uzlikt vēlreiz, ja nagi ir veselīgi, tad nav nepieciešams.