Kartē "Viss mājoklim" atradīsiet tuvākos pakalpojuma sniedzējus. Lai to izdarītu, ir jāapstiprina atrašanās vietas pieprasījums.

 

Ja esi nolēmis uzstādīt saules kolektorus un ražot saules enerģ...
Ja izvēloties apkures veidu mājoklim, tava izvēle kritusi par labu sil...
Ja pieņemts lēmums iegādāties siltumsūkni, tad vēlams uzzināt, kuri...
Siltumsūkņa uzstādīšana ir labs ilgtermiņa risinājums, lai sa...

Kā izvēlēties siltumsūkni?

Septembris, 2015

Ja izvēloties apkures veidu mājoklim, tava izvēle kritusi par labu siltumsūknim, tad droši vien tev aktuāls ir jautājums, kā izvēlēties siltumsūkni? Kādiem rādītājiem tad būtu jāpievērš īpaša uzmanība? 

Foto: www.dabasilda.lv

 

Lietderības koeficients apkures laikā: Iegādājoties siltumsūkni, katram pircējam ir svarīgi, lai apkures sezonas laikā tas spētu nodrošināt nepieciešamo siltumu mājoklī. Tieši tāpēc uzmanība būtu jāpievērš siltumsūkņa lietderības koeficientam.

 

Energoefektivitātes koeficients dzesēšanas režīmā: Siltumsūkņi sniedz ne tikai patīkamu siltumu aukstajos gada mēnešos, bet arī patīkami atvēsina siltajos gada mēnešos, tāpēc, ja vēlies patīkami vēsu mājokli vasarā, tad pievērs uzmanību energoefektivitātes koeficientam dzesēšanas režīmā.

 

Efektivitātes koeficients (COP): Salīdzinot ar elektrisko apkuri, siltumsūkņi patērē divas ar pusi līdz pat piecas reizes mazāku elektrības daudzumu, lai panāktu tādu pašu rezultātu, kā elektriskie apkures katli. Jo lielāks efektivitātes koeficients, jo lielāks būs ietaupījums par apkuri.

 

Atbilstība klimatiskajiem apstākļiem: Siltumsūkņi tiek ražoti dažādiem klimatiskajiem apstākļiem, tāpēc svarīgi izvēlēties tādu modeli, kas piemērots aukstajām Latvijas ziemām. Pirms siltumsūkņa iegādes vajadzētu painteresēties, kāds ir dažādu modeļu sniegums pie zemām gaisa temperatūrām.

 

Foto: dabasilda.lv

 

Kompresora veids: Siltumsūkņiem tiek izmantoti divu veidu kompresori – virzuļu kompresori un spirāles kompresori. Jāņem vērā, ka spirāles kompresora mūžs ir ilgāks, turklāt siltumsūkņu ražotāji šiem kompresoriem sniedz garāku garantijas laiku.

 

Siltumsūkņa veids: Siltumsūkņu tirgū pieejami vairāki siltumsūkņu veidi: gaiss-ūdens, ūdens-ūdens, dziļurbuma siltumsūknis, kā arī zeme-ūdens. Siltumsūkņa veids jāizvēlas atkarībā no objekta, kur to plānots uzstādīt, gan izvērtējot priekšrocības, ko sniedz konkrētais siltumsūkņa veids.

 

Siltumsūknis ir ieguldījums līdzekļu ekonomēšanā un ekoloģijā, kas kalpos ilgtermiņā, tāpēc izvēlies siltumsūkni uzmanīgi, lai nenāktos raizēties par siltumu un lieliem apkures rēķiniem vairāku gadu garumā. Dažādus apkures sistēmu risinājumus iespējams apskatīt dabasilda.lv mājaslapā. 


Saules enerģijas pārdošana valstij
Ja esi nolēmis uzstādīt saules kolektorus un ražot saules enerģiju, lai vēlāk pārdotu to valstij, tad būtu nepieciešams zināt, kādi noteikumi jāievēro, lai varētu to darīt? 2010. gada 16. martā pieņemtie noteikumi Nr. 262 „Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtībuR...
Labākie siltumsūkņi 2015. gadā
Siltumsūkņa uzstādīšana ir labs ilgtermiņa risinājums, lai sa...
2014. gada labākie siltumsūkņi
Ja pieņemts lēmums iegādāties siltumsūkni, tad vēlams uzzināt, kuri ekspertu vērtējumā bijuši labākie siltumsūkņi iepriekšējos gados. Kuri tad ir tie 10 siltumsūkņi, kas atzīti par labākajiem 2014. gadā? Trane XB14: Vien...
Nozares uzņēmumu
informācija:
Daba silda
26-10-2015
Zemes siltumsūkņa uzstādīšana Ieriķos. Projektā tika uzstādīts IDM zemes siltumsūknis. Siltumsūknis darbojas uz siltajām grīdām un karsto ūdeni. Caurules tika iegremdētas dīķī. Mājas platība 105 m2, siltumsūkņa jauda - 8,0 kW.
Daba silda
29-09-2015
Projektā tika uzstādīts Viessmann siltumsūknis un ietītas siltās grīdas 240 m2 platībā. Siltumsūkņa kolektors tika iegremdēts dīķī. Sistēma apvienota ar malkas apkures katlu. Mājas platība 240 m2. Siltumsūkņa jauda - 17kW.
Daba silda
23-09-2015
Projektā, Jēkabpilī, tika uzstādīts Viessmann zemes siltumsūknis tirdzniecības centrā ar platību 400 m2. Siltumsūknis ar vertikālajiem urbumiem, kas strādā uz siltajām grīdām. Siltumsūkņa jauda - 20kW.
Daba silda
15-09-2015
Skaistkalnes vidusskolas sākumskolas korpuss. Ēkas apkurināmā platība 420 m2. Pirmajā stāvā siltās grīdas, otrajā radiatori. Kā apkures sistēma tika ierīkots siltumsūknis Viessmann 300G ar 42 kW jaudu. Skolā tika izbūvēta ventilācijas sistēma ar rekuperāciju, kura tik piesildīta no siltumsūkņa.
Daba silda
10-09-2015
Privātmāja Limbažos, kopējā platība - 80 m2. Tika uzstādīts gaiss - ūdens siltumsūknis (Viessmann Vitocal 222-S) ar iebūvētu boileri siltajam ūdenim. Siltuma jauda - 6,6 kW.
Daba silda
04-09-2015
Privātmājā Saulkrastos, ar kopējo platību 190 m2, tika uzstādīts Mitsubishi-Electric gaisa siltumsūknis.
Daba silda
02-09-2015
Privātmāja Saulkrastos ar kopējo platību 240m2.Tika uzstādīts zemes siltumsūknis Viessmann Vitocal 300-G ar jaudu 13kW.
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info