Kartē "Viss mājoklim" atradīsiet tuvākos pakalpojuma sniedzējus. Lai to izdarītu, ir jāapstiprina atrašanās vietas pieprasījums.

 

Siltumsūkņa uzstādīšana ir labs ilgtermiņa risinājums, lai sa...
Ja izvēloties apkures veidu mājoklim, tava izvēle kritusi par labu sil...
Ja esi nolēmis uzstādīt saules kolektorus un ražot saules enerģ...
Ja pieņemts lēmums iegādāties siltumsūkni, tad vēlams uzzināt, kuri...

Saules enerģijas pārdošana valstij

Septembris, 2015

Ja esi nolēmis uzstādīt saules kolektorus un ražot saules enerģiju, lai vēlāk pārdotu to valstij, tad būtu nepieciešams zināt, kādi noteikumi jāievēro, lai varētu to darīt? 

Foto: photodune.com

 

2010. gada 16. martā pieņemtie noteikumi Nr. 262 „Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu, izmantojot atjaunojamos energoresursus, un cenu noteikšanas kārtību” nosaka, ka elektroenerģijas pārdošanu var veikt valsts iepirkuma ietvaros. Tieši tāpēc, ja vēlies saražoto elektroenerģijas apjomu pārdot valstij, jāgaida, kad tiks izsludināts iepirkuma konkurss.

 

Piedaloties iepirkuma konkursā, jāiesniedz:

 

  • Elektrostacijas apraksts, kurā ietilpst atrašanās vieta, plānotā jauda, elektroenerģijas daudzums, tehnoloģijas, ražošanas termiņi, kā arī ekspluatācijas datumi.

 

  • Dokuments vai dokumenta kopija, kas apliecina īpašuma tiesības vai lietojuma tiesības uz teritoriju, kurā plānota saules kolektoru uzstādīšana.

 

  • Dokuments vai dokumenta kopija, kas apliecina, ka elektrostacija ir komersanta īpašumā vai lietojumā.

 

  • Apliecinājums.

 

Ja iesniegums neatbilst konkursa nolikumam un nav pievienoti visi nepieciešamie dokumenti vai dokumentu kopijas, tad iesniegums netiek vērtēts un izskatīts. 

 

Foto: dabasilda.lv

 

Iesniegums jāiesniedz personiski nolikumā norādītajā vietā vai arī jānosūta pa pastu. Ar kārtību, kā noformēt iesniegumu, var iepazīties noteikumu Nr. 262 3. daļas 23., 24. un 25. punktā. Iesniegumi tiek atvērti tikai pēc iesniegšanas termiņa beigām, bet iesniegumi, kas nodoti vērtēšanai ar nokavēšanos, neatvērti tiek nosūtīti atpakaļ iesniedzējiem.

 

Pēc iesniegumu iesniegšanas termiņa beigām konkursa dalībniekiem tiek paziņota iesniegumu atvēršanas sēdes norises vieta, diena un laiks. Konkursa dalībnieki drīkst piedalīties šajā sēdē.

 

Enerģijas ražošana, izmantojot saules kolektorus, Latvijā gan nav īpaši populāra, turklāt šīs jomas attīstību bremzē fakts, ka nav zināms, cik ilgi valsts garantēs šādi saražotas elektroenerģijas iepirkumu. Eiropas Savienība atbalsta atjaunojamo energoresursu izmantošanu, tāpēc šai jomai paredzama pozitīva attīstība arī Latvijā. Latvijā saules kolektoru izplatīšanu un uzstādīšanu veic dabasilda.lv


Kā izvēlēties siltumsūkni?
Ja izvēloties apkures veidu mājoklim, tava izvēle kritusi par labu siltumsūknim, tad droši vien tev aktuāls ir jautājums, kā izvēlēties siltumsūkni? Kādiem rādītājiem tad būtu jāpievērš īpaša uzmanība? Lietderības koeficients apkures laikā: Iegādājoties siltumsūkni, katram pircējam ir svarīgi, lai apkures sezonas laikā tas spētu nodrošināt n...
Labākie siltumsūkņi 2015. gadā
Siltumsūkņa uzstādīšana ir labs ilgtermiņa risinājums, lai sa...
2014. gada labākie siltumsūkņi
Ja pieņemts lēmums iegādāties siltumsūkni, tad vēlams uzzināt, kuri ekspertu vērtējumā bijuši labākie siltumsūkņi iepriekšējos gados. Kuri tad ir tie 10 siltumsūkņi, kas atzīti par labākajiem 2014. gadā? Trane XB14: Vien...
Nozares uzņēmumu
informācija:
Daba silda
26-10-2015
Zemes siltumsūkņa uzstādīšana Ieriķos. Projektā tika uzstādīts IDM zemes siltumsūknis. Siltumsūknis darbojas uz siltajām grīdām un karsto ūdeni. Caurules tika iegremdētas dīķī. Mājas platība 105 m2, siltumsūkņa jauda - 8,0 kW.
Daba silda
29-09-2015
Projektā tika uzstādīts Viessmann siltumsūknis un ietītas siltās grīdas 240 m2 platībā. Siltumsūkņa kolektors tika iegremdēts dīķī. Sistēma apvienota ar malkas apkures katlu. Mājas platība 240 m2. Siltumsūkņa jauda - 17kW.
Daba silda
23-09-2015
Projektā, Jēkabpilī, tika uzstādīts Viessmann zemes siltumsūknis tirdzniecības centrā ar platību 400 m2. Siltumsūknis ar vertikālajiem urbumiem, kas strādā uz siltajām grīdām. Siltumsūkņa jauda - 20kW.
Daba silda
15-09-2015
Skaistkalnes vidusskolas sākumskolas korpuss. Ēkas apkurināmā platība 420 m2. Pirmajā stāvā siltās grīdas, otrajā radiatori. Kā apkures sistēma tika ierīkots siltumsūknis Viessmann 300G ar 42 kW jaudu. Skolā tika izbūvēta ventilācijas sistēma ar rekuperāciju, kura tik piesildīta no siltumsūkņa.
Daba silda
10-09-2015
Privātmāja Limbažos, kopējā platība - 80 m2. Tika uzstādīts gaiss - ūdens siltumsūknis (Viessmann Vitocal 222-S) ar iebūvētu boileri siltajam ūdenim. Siltuma jauda - 6,6 kW.
Daba silda
04-09-2015
Privātmājā Saulkrastos, ar kopējo platību 190 m2, tika uzstādīts Mitsubishi-Electric gaisa siltumsūknis.
Daba silda
02-09-2015
Privātmāja Saulkrastos ar kopējo platību 240m2.Tika uzstādīts zemes siltumsūknis Viessmann Vitocal 300-G ar jaudu 13kW.
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info